13. Išlikusieji

Processed with VSCO with f2 preset

Subjektyvus mano įvertinimas: 5
(5 – išvertė iš klumpių! Prikaustė taip, kad negalėjau atsiplėšti, nuoširdžiai rekomenduoju; 4 – labai patiko, praturtino sielą ir protą; 3 – nesigailiu skaičiusi, puikiai įtiko laisvalaikio praleidimui; 2 – jei nebūčiau skaičiusi, nieko nebūčiau praradusi; 1 – sugaišau laiką)

Skaitydama užtrukau: 3 dienas

Knygos aprašymas keliais sakiniais: 3 skirtingų paauglių, 3 vienodi likimai – panašiomis aplinkybėmis (nužudymu) netekę tėvų, jie taip pat mįslingai netenka ir globėjų. Kaip visa tai susiję? Kur vaikams saugiausia? Panašu, kad mokykloje (kuri man kažkuo panaši į Hogvartsą), kurioje sutelkta gana rinktinė bendruomenė… 

Nuomonė ir jausmai užvertus paskutinį puslapį: Pirmoji knyga, gaunanti pelnytą penketą. 🙂 Galvoju, kaip aš čia buvau pamiršusi apie Tess? Jos knygos, kurias skaičiau anksčiau, man išties patiko. 

O kalbant apie Išlikusiuosius, tai pirmas žodis, lendantis į galvą yra subtilumas. Visų paslapčių, netikėtų posūkių, intrigos ir įtampos čia buvo būtent tiek, kiek aš mėgstu – saikingai, subtiliai, neperkrautai. Nuo pat pradžių sudominusi, autorė susidomėjimą išlaiko iki pat pabaigos. Skaitydama neturėjau jokio supratimo, kas ir kaip čia bus, nebuvo jokios nuojautos, kaip baigsis knyga, kaip išsiriš užsukta painiava. 

Akcentai, kurių mišinys kūrinį darė tokį patrauklų:

 • veikėjų charakteriai (Moiros, Ricoli)
 • asmeninės pagrindinių veikėjų gyvenimo linijos – Moiros meilės santykiai, vidinė drama, Ricoli šeimos situacija
 • mokyklos unikalumas – norėčiau tokioje dirbti (tik ne su sąlyga, dėl kurios visa bendruomenė ten susibūrusi…)
 • pats istorijos užmanymas – tėvų, globėjų netektis, paauglių patirti išgyvenimai, pastangos prisitaikyti ir gyventi toliau

Sakyčiau, kad knyga skirta tokioms dienoms, kada norisi atsipalaiduoti ir kartu patirti kažką truputį pavojingo, tačiau ne iš arti, o jaukiai įsitaisius su puodeliu karšto gėrimo. Taip pat norisi paminėti, kad knyga nėra stipri, ji – įdomi, įtraukianti. Galvoju, kad penketą knygai rašau dar ir dėl to, kad ji labai laiku ir vietoje man pasimaišė. Truputį kankinuosi su kitais savo dabartiniais skaitiniais, tad Išlikusieji buvo tikra atgaiva. 

Faktinė informacija:

 • Autorius: Tess Gerritsen 
 • Išvertė: Vilma Krinevičienė
 • Leidykla: Jotema (2014)
 • Puslapių skaičius: 336

Knygos dėka susimąsčiau, apie tai, ar tikrai egzistuoja tokios modernios spec. mokyklos/pensionatai smurtą ar kitas negandas patyrusiems asmenims.

2 komentarai “13. Išlikusieji

 1. Dovilė sako:

  O aš per Velykinius laisvadienius perskaičiau Ledinį šaltį. Surijau, neperskaičiau 😀 Antras ne romantinis trileris, kurį skaičiau šios autorės ir vėl gi, labai patiko. Duočiau 5 pagal Tavo vertinimo skalę 😀
  Sekantis bus Išlikusieji 😉

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s