1. Mažoji Fadetė

Processed with VSCO with f2 preset

Subjektyvus mano įvertinimas: 3
(5 – išvertė iš klumpių! Prikaustė taip, kad negalėjau atsiplėšti, nuoširdžiai rekomenduoju; 4 – labai patiko, praturtino sielą ir protą; 3 – nesigailiu skaičiusi, puikiai įtiko laisvalaikio praleidimui; 2 – jei nebūčiau skaičiusi, nieko nebūčiau praradusi; 1 – sugaišau laiką)

Knygos aprašymas keliais sakiniais: Pagrindinė knygos herojė – atstumta kaimo bendruomenės mergaitė, neturtinga, gyvenanti su močiute ir turinti neįgalų brolį, tačiau sugebanti išlikti tvirta asmenybe ir savo vidiniu grožiu sužavėti turtingo vietinio ūkininko sūnų. Užsimezgusi draugystė patiria daug išbandymų ir turi atlaikyti aplinkinių rezgamas intrigas. Aprašymas skolintas iš knygos.lt

Nuomonė ir jausmai užvertus paskutinį puslapį: Nugi graži istorija. Turbūt tik tiek galiu išspausti. Iš knygos tikėjausi kažko daugiau, nes ją man rekomendavo labai daug žmonių. Bet suprantu tai, kad jei knygą būčiau skaičiusi kokių 12-13 metų, tai įspūdis būtų daug didesnis. Mat ankstyvojoje paauglystėje tikrai mėgau panašias knygas. Jos labai praturtina dar naivaus protelio idealistes romantikes, kovojančias už gėrį (kokia tuomet buvau).

Įdomu buvo skaityti apie mažo Prancūzijos kaimelio gyvenimą, dorus ir sąžiningus kaimiečius, apie brolių meilę ir šeimos tvirtumą, apie prietarus ir įsitikinimus. Knyga tikrai nuspėjama, tačiau perskaičiau ją greitai. Patiko dialogai, buvo juntamas toks pakilus tonas, mandagus atvirumas ir tiesmukiškumas.

Knyga išties įkvepia gerumui, paprastumui, padeda susimąstyti. Tik šis efektas trunka tol, kol skaitai, vėliau jis greit išblėsta. Na kažko daugiau pasakyti negaliu, knyga tikrai jaunosios kartos auditorijai.

Faktinė informacija:

  • Autorius: George Sand
  • Leidykla: Baltos lankos, 2013
  • Puslapių skaičius: 192
  • Vertėjas: Kazys Jakubėnas

Knygos dėka grįžau į ankstyvąją paauglystę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s