2018-ųjų metų apžvalga

Processed with VSCO with f2 preset

Šie metai man buvo puikūs, kadangi pagaliau pavyko įgyvendinti užsibrėžtą tikslą – perskaityti 30 knygų. Iš tiesų jų įveikiau 31! Tai netgi viršijau savo lūkesčius. Visgi, ne visas knygas aprašiau tinklaraštyje, kai kurios nepasiekė ir instagramo (pvz., Gina Ford “Sveiko kūdikio dienotvarkė“). Buvo mėnesių, kai skaičiau itin intensyviai ir mėnesių, kai knygai laiko sunkiai rasdavau. Knygų gerumo prasme sakyčiau, kad metai buvo vidutiniai. Suskaičiau keletą perliukų, tačiau papuldavo ir labai abejotinos vertės kūrinių. Nieko nelaukiant, šoku prie TOP10 (pradedant nuo geriausiųjų):

 1. “Tarp pilkų debesų“ R. Sepetys
 2. “Druska Jūrai“ R. Sepetys
 3. “Trisdešimt milijonų žodžių“ D. Suskind
 4. “Motinystės kelias“ S. Valevičienė
 5. “Paskutinis pabėgimas“ D. Chamberlain 
 6. “Lopšinė“ L. Slimani
 7. “Nematoma gija“ L. Schroff, A. Tresniowski
 8. “451 farenheito“ R. Bradbury 
 9. “Vienas šūvis“ L. Child
 10. “Kur tada buvo tavo Dievas?“ S. Upė

Visų knygų aprašymus rasite spustelėję ant dominančios knygos.

Šie metai buvo įdomūs ir tuo, kad su drauge leidomės į malonią avantiūrą – suorganizavome Kalėdinius knygų mainus “Slapti Kalėdiniai puslapiai“. Kas iš to gavosi – pasidalinsiu artimiausiu metu!

Ką kitais metais daryčiau kitaip:

 • Būtinai rašysiu atsiliepimus tinklaraštyje. Pati geriau jaučiuosi tai darydama, įdomu po kiek laiko perskaityti, ką parašiau.
 • Susiplanuosiu laiką, kurį kasdien skirsiu knygai, kad išvengčiau chaotiškumo ir susierzinimo, kad negaliu skaityti. Šiai dienai galvoju taip – skaitymui skiriamas bus antras dukrytės dienos miegas arba bent jau didžioji jo dalis.
 • Stengsiuosi perskaityti daugiau klasikos kūrinių. Šitas tikslas buvo ir praėjusiais metais, 2 R. Bradbury knygas galėčiau priskirti jam, o šiemet noriu perskaityti daugiau. Kadangi planuoji rinkti Remarko knygų kolekciją, tai tikiuosi perskaityti kelis jo kūrinius, taip pat – Lee Harperio “Nežudyk strazdo giesmininko“.
 • Mėginsiu perskaityti pirktas, tačiau jau per ilgai lentynoje užsigulėjusias, neperskaitytas knygas. Vėlgi tikslas toks pat, kaip ir praėjusių metų. Susitvarkiau lentyną ir visa eilė joje yra pilna neperskaitytų nuosavų knygų. Ten ir detektyvai, ir klasika, ir tėvystės ir saviugdos knygos, ir romanai, ir filosofiniai kūriniai – pasirinkimo apstu!
 • Dvejoju, ką daryti su skaičiumi, kurį noriu pasiekti? Auginant vaiką sunkoka suplanuoti skaitymą, bet gal pabandom? Iššūkius aš mėgstu! Na, tai kad nebūtų mažiau, nei pernai – sieksiu perskaityti 32 knygas! 🙂
 • Taip pat galvoju surengti bent vieną konkursą šiemet ir padovanoti knygą vienam iš puikios skaitytojų bendruomenės. 🙂 Gėda pelėda – šis ketinimas iš praėjusių metų.. Nepadovanojau jums knygos. 😦 Užtat šiemet padovanosiu dvi. Ir tai nebus tik pažadas – tas knygas jau turiu!
 • Viliuosi, jog tęsime “Slaptus Kalėdinius puslapius“!

Jei dar trumpai apie praėjusius metus – aktyvūs bookstagrameriai man pritars, kad jie buvo visokie. Instagramo platformoje netrūko intrigų, liūdino ir kiti fenomenai (tų pačių, leidyklų dovanotų, knygų vajus, išvien teigiami, nenuoširdūs aprašymai). Apie tai jau rašiau. Tad dabar tik dar kartą noriu palinkėti sau ir kitiems – išlikime ištikimi sau, savo nuomonei ir įsitikinimams, nesivelkime į intrigas, ignoruokime jas kuriančius ir labai prašau – bendraukime. Padarykime, kad viskas būtų kaip anksčiau – nuoširdu ir paprasta. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s