38. Mefisto klubas (#12)

Processed with VSCO with f2 preset

Subjektyvus mano įvertinimas: 3
(5 – išvertė iš klumpių! Prikaustė taip, kad negalėjau atsiplėšti, nuoširdžiai rekomenduoju; 4 – labai patiko, praturtino sielą ir protą; 3 – nesigailiu skaičiusi, puikiai įtiko laisvalaikio praleidimui; 2 – jei nebūčiau skaičiusi, nieko nebūčiau praradusi; 1 – sugaišau laiką)

Skaitydama užtrukau: 3 dienas  

Knygos aprašymas keliais sakiniais: Kalėdos atneša į Bostoną ne džiaugsmą, o siaubą. Jų išvakarėse Bostono teismo medicinos ekspertė Mora Ailz ir detektyvė Džeinė Ricoli iškviečiamos į aplūžusį namą, kuriame buvo žiauriai nužudyta moteris. Ant sienos veidrodiniu būdu krauju lotyniškai užrašyta: Aš nusidėjau. Antras moters kūnas randamas ant Biken Hilo kalvos, prie pat “Mefisto klubo“ vadovo namų. Tai slapta draugija, savo gyvenimą paskyrusi blogiui tyrinėti. Ant durų vėl išbraižyti senoviniai simboliai. Aprašymas iš knygų klubo puslapio.

Nuomonė ir jausmai užvertus paskutinį puslapį: Na, dar vienas puikios autorės, puikus detektyvas. Nors 5-etu jo negaliu įvertinti, tačiau tai nei kiek nesumažino mano įstiraukimo skaitant. Tess turi sugebėjimą priversti skaitytoją maksimaliai pasinerti į istoriją.

Iš šios knygos tikėjausi nemažai, nes pati idėja – blogio tyrinėtojų klubas – mane labai sudomino. Kai dar neskaičiau Ricoli ir Ailz serijos knygų iš eilės, su Mefisto klubu teko susipažinti kitame kūrinyje – “Išlikusieji“, kuriame jie tikrai mane labai suintrigavo. Visgi šioje knygoje kažko pritrūko,  o kažko buvo per daug. Man nebuvo itin įdomu skaityti apie visokius velnio simbolius ir reikšmes įvairiose kultūrose. Tačiau žmogui, besidominčiam simbolika, tai turėtų tikrai patikti. Aš tas vietas skaitydavai greit, man jos nesukėlė jokio mistikos pajautimo ar šiurpuliukų. Visgi labai gerbiu autorę už eilinį kartą pademonstruotą įsigilinimą į temą, apie kurią sukasi veiksmas. Susidaro vaizdas, jog Tess yra be galo skrupulinga savo kūriniams, nerašo jų atmestinai, kiekviena smulkmena yra apgalvota ir pateikta taip, kad nekeltų skaitytojui abejonių.

Tačiau nors pasirinkta religijotyros tema čia manęs neįtraukė, mano apmaudą atpirko Moros meilės istorija. 🙂 Iš tiesų labai įdomu sekti jos ir Ricoli gyvenimo užkulisius. Manau, kad šis aspektas yra vienas iš Tess arkliukų, darančių jos knygas tokias patrauklias – detektyvinė linija plius asmeniniai santykiai, kas gali būti įdomiau? 🙂

Faktinė informacija:

  • Autorius: Tess Gerritsen
  • Leidykla: Jotema, 2014
  • Puslapių skaičius: 368
  • Vertėja: Paulina Kruglinskienė

Knygos dėka šį kartą nieko naujo nesužinojau. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s