25. Moteris narve

Processed with VSCO with f2 preset

Subjektyvus mano įvertinimas: 4,5
(5 – išvertė iš klumpių! Prikaustė taip, kad negalėjau atsiplėšti, nuoširdžiai rekomenduoju; 4 – labai patiko, praturtino sielą ir protą; 3 – nesigailiu skaičiusi, puikiai įtiko laisvalaikio praleidimui; 2 – jei nebūčiau skaičiusi, nieko nebūčiau praradusi; 1 – sugaišau laiką)

Skaitydama užtrukau: 3 dienas 

Knygos aprašymas keliais sakiniais: Prieš 5 metus dingus žinomai, jaunai politikei jos dingimo aplinkybių ištirti nepavyksta, tad byla nugula “neištirtųjų“ krūvon. Tačiau atsidarius “Q“ departamentui naujasis jo vadovas, kolegoms atsibodęs Karlas, bylą atnaujina ir su savo paslaptingu padėjėju, neria į dar paslaptingesnius sudėtingo tyrimo vandenis. Tai pirmoji “Q“ departamento serijos knyga. 

Nuomonė ir jausmai užvertus paskutinį puslapį: Įtraukė akimirksniu! Dingimai, pagrobimai – mano mylimos temos, nuo pat pradžių spėliojau, kas, kaip, kodėl. Norėjosi prisėsti ir neatsitraukti. Kaip ir daugelyje trilerių, vienas iš pagrindinių herojų – sudėtingos asmenybės tyrėjas/detektyvas. Dėl ko jis sudėtingas – atskleisti nenoriu, tai pateikiama pačioje knygoje. Kadangi kūrinyje kalbama tarsi apie 2 laikmečius (“dabar“ ir “prieš 5 metus“), nori nenori prie kažkurio prisiriši. Tada mane labai domino tas “prieš 5 metus“ laikotarpis. Dėl ko ją pagrobė? Būtent šį klausimą ir patys pagrobėjai kėlė  Meretei, į jį atsakiusi ji gautų laisvę. Bet ar atsakys? Siužeto vingiuose bandžiau pati atspėti, tai kuo gi nusikalto taip teigiamai piešiama asmenybė, tačiau man nepavyko. Nors nuojauta vedė į reikiamą pusę, tačiau visus taškus ant i autorius sudėjo knygos pabaigoje. Tiesą sakant, tikėjausi, kad atsakymas bus pikantiškesnis, nes pasirodė, jog pagrobėjas buvo tiesiog, hmm, dėl tam tikrų aplinkybių sužalotos psichikos asmuo. Kas man dar šiek tiek kliuvo – tai detektyvo – Karlo romantiniai santykiai. Jo ir buvusios žmonos bendravimas pasirodė toks nenatūralus ir netikras, kad net tingėjosi gaišti laiką apie tai skaitant. Būtent dėl to knyga gauna ne 5, o 4,5. Nekantrauju kibti į antrąją serijos knygą – Fazanų žudikai, apie kurią girdėjau dar daugiau gerų atsiliepimų nei apie Moterį narve. 

Faktinė informacija:

  • Autorius: Adler Olsen 
  • Leidykla: Obuolys, 2017
  • Puslapių skaičius: 544
  • Vertėja: Vaiva Lešinskaitė

Knygos dėka atradau dar vieną mylimą detektyvų rašytoją! Adler Olsen, mano akimis, yra žymiai geresnis už Jo Nesbo, tačiau neaplenkia mano pačios mylimiausios – Tess Gerritsen. 

Papildomas padėkos žodis Obuolio leidyklai, padovanojusiai man šias tris puikias knygas. Esu labai dėkinga už pasitikėjimą ir dosnumą. AČIŪ!

Processed with VSCO with f2 preset

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s