20. Nusidėjėlė

Processed with VSCO with f2 preset

Subjektyvus mano įvertinimas: 5
(5 – išvertė iš klumpių! Prikaustė taip, kad negalėjau atsiplėšti, nuoširdžiai rekomenduoju; 4 – labai patiko, praturtino sielą ir protą; 3 – nesigailiu skaičiusi, puikiai įtiko laisvalaikio praleidimui; 2 – jei nebūčiau skaičiusi, nieko nebūčiau praradusi; 1 – sugaišau laiką)

Skaitydama užtrukau: 4 dienas 

Knygos aprašymas keliais sakiniais: Šį kartą veiksmas sukasi apie vienuoles, viena jų – nužudyta, kita – sunkiai sužalota, negali kalbėti ir papasakoti apie savo skriaudikus. Tuo pačiu metu policija randa ir kitą lavoną – kone neatpažįstamai suniokotą moters (ne vienuolės ir ne vienuolyne nužudytos) kūną. Šioje knygoje susipina dvi, atrodytų visai nesusijusios žmogžudystės, tačiau Tess, kaip visada, sudėlioja visus taškus ant “i“.

Nuomonė ir jausmai užvertus paskutinį puslapį:

Žinot tą jausmą, kai skaitant panašias knygas iš eilės norisi pailsėti? Na, tokio dalyko, kaip poilsio nuo Tess kūrybos aš neįsivaizduoju. Vienintelė priežastis, dėl ko nesėdu ir nesuskaitau visų jos knygų yra ta, kad noriu nuolat jausti tą saugumo jausmą – jei atsidursiu aklavietėje su klausimu “ką skaityti“, visada turėsiu atsakymą – tigi Tess!

Ši knyga unikali tuo, kad paraleliai narpliojamos dvi žmogžudystės, kurių net ir akylam skaitytojui nepavyktų susieti, tad visas knygos veiksmas apie tai ir vyksta – kaip šias mirtis susieti, kaip atrasti žudiką. 

Kitas žavus momentas yra autorės gebėjimas susieti nusikaltimo tyrimą ir asmeninius pagrindinių herojų gyvenimus. Tiek Moros, tiek Ricoli kasdienybėje vyksta labai įdomūs dalykai, apie kuriuos autorė leidžia žinoti skaitytojui, tačiau neleidžia joms žinoti apie viena kitą. Tai toks savotiškas sneak peek’as, leidžiantis skaitančiajam jausti turint pranašumą prieš knygos veikėjas. 

Pažįstantys mane (realiai ar virtualiai) žino, kad Tess man yra Rašytojų Rašytoja ir pagrindinis aspektas, dėl ko taip yra, esti tas, kad ji man kelia saugumo jausmą. Kitaip tariant – ji nebuvo manęs nuvylusi, o tai verčia pasitikėti ir atsiduoti istorijai, kurios vingiais ji veda. Būtent tai mane daro lojalia šios autorės gerbėja.

Faktinė informacija:

  • Autorius: Tess Gerritsen
  • Išvertė: Paulina Kruglinskienė
  • Leidykla: Jotema 2012 (parašyta 2003m.)
  • Puslapių skaičius: 352

Knygos dėka sužinojau, tiksliau tariant, pasitvirtinau, kad drąsiai galiu Tess Gerritsen, šiai dienai, tituluoti kaip savo mėgiamiausią rašytoją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s