7. Šikšnosparnis

IMG_6992.JPG

Subjektyvus mano įvertinimas: 2
(5 – išvertė iš klumpių! Prikaustė taip, kad negalėjau atsiplėšti, nuoširdžiai rekomenduoju; 4 – labai patiko, praturtino sielą ir protą; 3 – nesigailiu skaičiusi, puikiai įtiko laisvalaikio praleidimui; 2 – jei nebūčiau skaičiusi, nieko nebūčiau praradusi; 1 – sugaišau laiką)

Skaitydama užtrukau: 5 dienas

Knygos aprašymas keliais sakiniais: Pirmoji Jo Nesbo knyga, supažindinanti su Hariu Hūle. Veiksmas vyksta Australijoje, tiriamas jaunos norvegės nužudymas.

Nuomonė ir jausmai užvertus paskutinį puslapį: Pažintis su garsiuoju Nesbo ir jo sukurtu Hūle man stipriai prailgo. Skaitydama kankinausi, bet labai norėjau įveikti šią, kad galėčiau skaityti kitas jo knygas, kadangi viena ausimi girdėjau, jog jos tikrai geros. Taip pat skaičiau, kad ši, pirmoji, supažindina su tuo, dėl ko Haris yra toks, koks yra (o koks jis yra, ko gero, pamatysiu kitose knygose, nes šioje jis man tikrai nesudarė ypatingo išskirtinumo įspūdžio). Detektyvus, keistus tyrimus ir įvairiausius narpliojimus labai mėgstu, o “Šikšnosparnyje“ jų labai pasigedau. Bent kiek įtraukiantis veiksmas prasideda pačiame gale, kai jau ima aiškėti, kas gi tas žudikas. Iš esmės knyga – tai 100 visai įdomių ir 252 nuobodžių puslapių rinkinys. Dėl tų 100 psl. knygą vertinau ne 1, o 2. 

Pati idėja – tiriamas merginos nužudymas, kurį, kaip įtariama, įvykdė serijinis žudikas (apie tokius skaityti man ypač įdomu), sudomina. Norisi sužinoti, dėl ko jis žudo būtent tokia seka, kuo jį traukia specifiniai aukų bruožai ir pan. Tačiau didelės mįslės siūlau nesitikėti, atsiskleidę faktai įspūdžio nepalieka ir šiurpuliukai oda nebėgioja. Kadangi mėgstu tokio žanro knygas, serialus ir filmus, jaučiu, jog turiu šiokį tokį bagažą ir mane nustebinti visai sunku. Dėl to rekomenduočiau mano nuomonės nepriimti už gryną pinigą ir su knyga susipažinti pačiam/pačiai. 

Kalbant ne tik apie turinį tai man nelabai patiko ir pasakojimo stilius: pernelyg ilgi aborigenų aprašymai nei kiek nesudomino, o kartais juntami šokinėjimai nuo scenos prie scenos irgi erzino. 

Taigi va, išpeikiau, apibambėjau pirmąjį susitikimą su Jo Nesbo, tačiau esu nusiteikusi viltingai ir tikiuosi, kad kitas jo kūrinys – Tarakonai – sužavės labiau. 

Faktinė informacija:

  • Autorius: Jo Nesbo 
  • Tai pirmoji autoriaus knyga (1997m.)
  • Išvertė: Viktorija Gercmanienė
  • Leidykla: Baltos lankos (2015)
  • Puslapių skaičius: 352

Knygos dėka sužinojau, kad esu visai kantri ir kol kas man puikiai sekasi užbaigti pradėtas knygas!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s